Bígl - nejen lovecký pes s neodolatelným kouzlem

Bígl

Úvod:

Bígl je jedním z nejpopulárnějších plemen psů díky svému přátelskému a hravému charakteru. Tento lovecký pes pochází z Velké Británie a je oblíbený nejen mezi myslivci, ale i mezi rodinami s dětmi. Pokud hledáte společníka plného energie, který vám bude vždycky vycházet vstříc, bígl je ideální volba pro vás.

Historie plemene

Historie plemene bígl

Plemeno bígl má svůj původ ve Velké Británii a patří k nejpopulárnějším psům na světě. Jeho kořeny sahají až do 15. století, kdy byl tento pes chován pro potřeby myslivosti.

První zmínka o bíglech se objevila v roce 1475 v knize anglického mnicha jménem Sir John Mandeville, který popisoval psy, kteří byli schopni najít kořist díky svému skvělému čichu. V průběhu let se plemeno rozšířilo po celém světě a stalo se populárním jak u loveckých nadšenců, tak i mezi rodinami jako společenský pes.

Dnes jsou bíglové známí pro svou oddanost a přátelskou povahu. Jsou velmi inteligentní a mají pevnou vůli, což z nich činí perfektní společníky pro rodiny s dětmi nebo jednotlivce s aktivním životním stylem. Navzdory tomu jsou stále oblíbenými loveckými psy, kteří jsou schopni pracovat jak s jinými psy, tak sami.

Pokud hledáte společníka plného energie a radosti ze života, pak je bíglová štěňátka tou správnou volbou pro vás.

Vzhled bíglů

Pokud se zaměříme na vzhled bíglů, můžeme si všimnout několika typických znaků. Jedná se například o krátké a silné nohy, dlouhé uši a charakteristický ocas ve tvaru kudrlinky. Srst bíglů je obvykle krátká, hustá a lesklá s různými barevnými odstíny - černá, hnědá, bílá nebo trojbarevné kombinace. Díky svému nezaměnitelnému vzhledu jsou bígli velmi populární po celém světě jako společníci i lovečtí psi.

Charakter a temperament

Charakter a temperament bíglů jsou jedinečné a vyznačují se přátelskostí, hravostí a aktivitou. Tito psi jsou obvykle láskyplní ke svým majitelům i ostatním zvířatům, ale mohou být někdy trochu nezávislí. Bíglové jsou také velmi inteligentní a plni energie, což je důvod proč potřebují pravidelný pohyb a cvičení. Pokud hledáte společného a milého psa, který vás určitě pobaví svou vtipnou povahou, bíglové by mohli být vaším ideálním plemene!

Péče o bígly

Pokud máš doma bígla, víš, že tento pes potřebuje zvláštní péči. Bígl je aktivní a hravý pes s neodolatelným pohledem, ale také s velmi výraznou povahou. Je proto důležité mu věnovat dostatek času a péče. Kromě pravidelných procházek a hry je potřeba se také starat o jeho srst, uši a zuby. V tomto článku se dozvíš tipy na správnou péči o svého bígla a jak ho udržet zdravého a spokojeného.

Výcvik a využití bíglů

Výcvik a využití bíglů je nejen zajímavé téma pro milovníky čtyřnohých přátel, ale i důležitá informace pro majitele, kteří chtějí svého bígla správně vycvičit a využít jeho schopností. Bígli jsou známí svým skvělým čichem a vytrvalostí, což je znamená, že se velmi hodí jako lovečtí psi. Nicméně, bígli jsou také velmi inteligentní a spolehliví společníci, kteří excelují v různých aktivitách, např. jako jednotky pro pátrání a záchranu nebo asistenční psi pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Pro správný výcvik bíglů je důležité mít trpělivost a konzistentnost. Vzhledem k jejich loveckému instinktu mohou být náchylni ke sledování stop, protože majitelé by měli trénovat jejich schopnosti pomocí speciálně navržených kurzů nebo jiných typů tréninkových aktivit. Mezi nejúspěšnější metody patří pozitivní posilování a motivace formou odměn.

Pokud máte rádi aktivní životní styl v přirozeném prostředí, pak je bígl ideálním psem pro vás. S jejich energií a oddaností jsou bígli skvělými společníky při turistice, cyklistice a jiných venkovních aktivitách. Správný výcvik vám pomůže zvládnout i ty nejtěžší terény a zabezpečit bezpečnost vašeho mazlíka.

Výcvik a využití bíglů tedy nabízejí mnoho možností pro majitele psů, kteří hledají spolehlivého a inteligentního společníka se silným loveckým instinktem. Nezapomeňte ale na to, že správná péče o vašeho bígla by neměla být opomenuta - pravidelné cvičení, zdravá strava a návštěvy veterináře jsou klíčové pro zajištění dlouhého a šťastného života vašeho mazlíka.

Zdravotní problémy u bíglů

Zdravotní problémy u bíglů

Bígl je veselý a energický pes, který je oblíbený pro svou zvědavost a přátelský naturel. Nicméně, stejně jako u každého plemene, i bígli mohou mít své specifické zdravotní problémy. V tomto článku prozkoumáme některé z nejčastějších zdravotních problémů u bíglů, včetně jejich příznaků a možností léčby. Přečtěte si tento článek, aby se váš bígl mohl cítit co nejlépe!

Chov bíglů v České republice

Chov bíglů v České republice je stále oblíbenější téma mezi milovníky psů. Tito roztomilí psi jsou populární pro svou přátelskou povahu, zvídavost a dobrou náturu. V České republice existuje mnoho chovatelských stanic a organizací, které se specializují na chov bíglů a kteří majitelům poskytují cenné rady o péči a výchově těchto psů. V tomto článku se dozvíte více o historii tohoto plemene, jeho charakteristických rysy, potřebné péči i doporučení na vhodnou výchovu a trénink bíglů.

Závěr: Bígl - Oddaný společník a vynikající lovecký pes.

Publikováno: 31. 05. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Jindra Horinková

Tagy: bígl | pes