Corgi pes - nejen krátkonozka, ale i neuvěřitelně chytrý společník

Corgi Pes

Úvod do plemene corgi

Plemeno psa corgi je jedním z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších plemen, díky svému přátelskému a nádhernému vzhledu. Tento malý a roztomilý pes pochází původně z Walesu, kde byl používán jako pastýřský pes. Corgi je znám svou charakteristickou krátkou nohou, dlouhým tělem a velmi inteligentním povahou. Jeho láska ke své rodině ho činí vynikajícím společníkem pro každého majitele. V tomto úvodu do plemene corgi se budeme zabývat podrobnějším popisem tohoto skvělého psa, jeho historií a vlastnostmi, které ho odlišují od ostatních plemen.

Původ a historie corgi

Původ a historie corgi

Corgi psi jsou malá plemena psů s krátkými nohama, charakteristickým krátkým ocasem a zploštělou hlavou. Toto plemeno pochází ze Walesu a první zmínky o něm sahají do 10. století. Corgi byli využíváni jako pastevní psi pro ovce a krávy, kteří je dokázali dobře ovládat i přes svou malou velikost.

Existují dva typy corgi: pembroke a cardigan. Pembroke je menší z obou druhů a má kratší srst. Cardigan má delší srst a větší uši než pemrokovi.

Tento pes se stal populárním i díky britské královské rodině, která měla svého vlastního corgiho jménem Susan. Královna Alžběta II. dokonce chová corgi psy dodnes.

Dnes jsou corgi velmi oblíbenými domácími mazlíčky po celém světě díky svému veselému charakteru, loajalitě ke svému majiteli a snadnému zařazení do rodiny s dětmi či jinými domácími zvířaty.

Fyzický popis corgi

Fyzický popis corgi

Corgi pes je malé plemeno psa, které vyniká svým nízkým růstem a robustním tělem. Má krátké nohy, hlavu s jasně zřetelnými rysy a velké uši, které se mírně sklopují dopředu. Srst corgi psa je krátká a hustá, vyskytuje se ve třech barevných variantách: černobílé, plavobílé a rezavobílé.

Jeho tělesné proporce jsou velmi harmonické a vyvážené, což dělá z tohoto plemene psa atraktivního společníka pro aktivní životní styl. Corgi pes má také charakteristickou silnou hrudní kost, což mu umožňuje být velmi obratný i přes svůj nízký profil.

Celkově lze říci, že fyzický popis corgi psa činí z tohoto plemene jedinečného společníka pro každodenní život.

Charakteristika corgi

Charakteristika corgi jsou jedinečné a fascinující. Toto plemeno psa se vyznačuje nízkým vzrůstem, silnou postavou a kompaktním tělem. Corgi jsou také velmi chytří a energičtí psi, kteří mají vysoký intelekt a obvykle se snadno učí novým trikům. Navzdory své malé velikosti jsou corgi také stateční psi, kteří si rádi hrají s ostatními psy i lidmi. Tito psi jsou oblíbeni pro své roztomilé tváře a laskavé povahy, což je činí skvělými společníky pro rodiny i jednotlivce.

Péče o corgi

Péče o corgi je klíčovým faktorem pro zdraví a štěstí tohoto jedinečného plemene psa. Tito malí, ale stateční psi jsou známí svým neuvěřitelným temperamentem, elegantním vzhledem a oddaností svým majitelům. Aby se váš corgi pes cítil co nejlépe, je důležité mu poskytnout kvalitní výživu, pravidelnou fyzickou aktivitu a dostatek společnosti. Svému corgi pesovi můžete také dopřát luxusní péči o srst a drápky pomocí speciálně navržených kosmetických produktů. Pokud budete dbát na základní potřeby svého miláčka, bude se váš corgi pes rád vrhat do náruče a ukazovat svou bezvadnou osobnost plnou lásky a oddanosti.

Výcvik a výchova corgi

Výcvik a výchova corgi jsou klíčové pro zajištění šťastného života tohoto populárního plemene psa. Corgiové jsou inteligentní, energičtí a mají skvělý smysl pro humor, což z nich dělá skvělé společníky. Nicméně, kvůli jejich nezávislosti a tvrdohlavosti mohou být náročnými žáky při tréninku. Správný výcvik a výchova upevní vaši vazbu s vášnivým a oddaným společníkem, kterého si budete užívat po celou dobu jeho dlouhého života.

Zdravotní problémy u corgi

Zdravotní problémy u corgi jsou důležitým tématem pro majitele tohoto populárního plemene psa. I když jsou corgiové obecně zdraví a aktivní psi, existuje několik zdravotních problémů, které by mohly ovlivnit jejich pohodu a životnost. Některé z těchto potenciálních problémů zahrnují obezitu, dysplazii kyčelního kloubu, epilepsii nebo degenerativní myelopatii. Proto by měli majitelé corgiů pečlivě sledovat jejich výživu, cvičení a pravidelně je vést ke veterináři na preventivní prohlídky.

Corgi v populární kultuře

Corgi pes je plemeno psa, které si získalo srdce mnoha lidí díky svému přátelskému a roztomilému vzhledu. Corgi se stali populárními i v kultuře a objevují se ve filmech, seriálech, reklamách či na sociálních sítích. Jedním z nejznámějších corgiů je pes jménem Ein ze slavného anime Cowboy Bebop. Dalším oblíbeným corgim je třeba populární "Král" z Disneyho seriálu Tangled: The Series. Navíc jsou corgi také často vidět na internetu, kde se stali jedněmi z nejoblíbenějších psů na sociálních sítích díky svým "krátkým nožkám" a veselé povaze.

Závěr a doporučení pro majitele corgi.

Závěr a doporučení pro majitele corgi

Pokud máte doma psa plemene corgi, víte, jaké to je mít věrného a neohroženého společníka. Corgiové jsou chytří, aktivní a mají rádi svou rodinu. Pokud se o ně dobře staráte, budou vám dělat radost mnoho let.

V závěru bychom vám rádi připomněli pár důležitých věcí týkajících se péče o vašeho corgiho. Za prvé, dbejte na jeho stravu a pravidelné cvičení. Corgiové potřebují hodně fyzické aktivity, takže s nimi často choďte na procházky nebo hrajte sportovní hry.

Důležité je také pravidelné veterinární vyšetření a očkování. Corgiové jsou náchylní k určitým zdravotním problémům, jako například obezita nebo dysplazie kyčlí. Pravidelná kontrola u veterináře pomůže zajistit to, že váš pes bude zdravý a šťastný.

A nakonec, ale ne méně důležité: dejte svému corgiho dostatek lásky a pozornosti. Tito malí psi jsou velmi společenští a potřebují hodně pozornosti od svých majitelů. Věnujte jim čas, hrajte si s nimi a trávte s nimi spoustu času.

Pokud budete pečovat o vašeho corgiho správně a dostatečně, budete mít vynikajícího společníka na mnoho let dopředu.

Publikováno: 23. 07. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Terezie Vondráková

Tagy: corgi pes | plemeno psa corgi