Erdomed sirup: Úleva od kašle pro celou rodinu

Erdomed Sirup

Erdomed sirup: Úleva od kašle

Erdomed sirup je lék s obsahem léčivé látky erdostein, která pomáhá uvolňovat hleny v dýchacích cestách. Sirup je určen k léčbě kašle spojeného s nachlazením a chřipkou. Erdomed sirup je dostupný bez lékařského předpisu a je vhodný pro dospělé a děti od 2 let. Před použitím Erdomed sirupu si vždy pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Účinné látky a jejich působení

Tento krém je nabitý účinnými látkami, které vaší pleti pomohou cítit se lépe. Kyselina hyaluronová hydratuje do hloubky a zanechává pleť jemnou a pružnou. Retinol, forma vitaminu A, podporuje obnovu buněk a pomáhá redukovat jemné linky a vrásky. Vitamin C, silný antioxidant, chrání pleť před poškozením volnými radikály a rozjasňuje tón pleti. Extrakt z aloe vera zklidňuje podráždění a dodává pleti potřebnou hydrataci.

Dávkování a užívání sirupu

Před použitím sirup vždy protřepejte. Dávkování se liší podle věku a hmotnosti pacienta. Pro přesné dávkování se řiďte pokyny lékaře nebo informacemi v příbalovém letáku. Sirup se obvykle užívá s jídlem nebo po jídle, aby se minimalizovalo riziko podráždění žaludku. Nepřekračujte doporučené dávkování. V případě náhodného předávkování se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.

Možné vedlejší účinky Erdomedu

Erdomed je obecně dobře snášen, ale jako všechny léky může mít vedlejší účinky. Mezi ty častější patří bolest hlavy, závratě, nevolnost a průjem. Tyto nežádoucí účinky jsou obvykle mírné a samy odezní. Vzácněji se mohou objevit závažnější vedlejší účinky, jako jsou alergické reakce, poruchy jaterních funkcí nebo srdeční arytmie. Pokud se u vás vyskytne jakýkoli nežádoucí účinek, i když není uveden v této informaci, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Kdy Erdomed sirup nepoužívat

Erdomed sirup byste neměli používat, pokud jste alergičtí na jakoukoli složku přípravku. Pokud trpíte vzácnou dědičnou poruchou intolerance fruktózy, nedostatkem sacharázy-izomaltázy nebo glukózo-galaktózovou malabsorpcí, Erdomed sirup pro vás není vhodný. Sirup se nedoporučuje podávat dětem mladším 1 roku. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták a v případě nejasností se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Erdomed sirup a další léky

Erdomed sirup je lék určený k léčbě kašle. Obsahuje léčivou látku butamirát citrát, která tlumí kašel a usnadňuje dýchání. Erdomed sirup je dostupný bez lékařského předpisu.

Kromě Erdomedu sirupu existuje celá řada dalších léků na kašel. Mezi nejčastěji používané patří:

Mucosolvan sirup s ambroxolem, který pomáhá rozpouštět hleny a usnadňuje jejich vykašlávání.

Stoptussin sirup s butamirátem a guaifenesinem, který tlumí kašel a zároveň pomáhá rozpouštět hleny.

Sinecod sirup s butamirátem, který je určen k léčbě suchého, dráždivého kašle.

Při výběru léku na kašel je důležité zohlednit typ kašle (suchý nebo vlhký), věk pacienta a další faktory. Vždy je vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

Uchovávání Erdomed sirupu

Erdomed sirup uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí. Důležité je skladovat sirup při teplotě do 25 °C, mimo dosah dětí. Po otevření lahvičky spotřebujte sirup do 4 týdnů. Po uplynutí doby použitelnosti Erdomed sirup nepoužívejte.

Dostupnost a cena Erdomedu

Erdomed je k dostání v lékárnách na lékařský předpis. Cena Erdomedu se liší v závislosti na síle a velikosti balení. Obecně se cena pohybuje v rozmezí několika set korun. Pro přesnou cenu Erdomedu je vhodné kontaktovat lékárnu nebo se podívat na webové stránky lékáren. Pacienti s platným průkazem pojištěnce mohou mít nárok na úhradu části ceny Erdomedu ze zdravotního pojištění.

Publikováno: 29. 05. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Jindra Horinková

Tagy: erdomed sirup | lék na kašel