Loro Parque - kouzelná zoologická zahrada s neobyčejnými obyvateli

Loro Parque

Úvod k Loro Parque

Úvod k Loro Parque: Pojďte si s námi prohlédnout jedno z nejvýznamnějších turistických míst na Kanárských ostrovech - Loro Parque! Tato zoologická zahrada se pyšní nejen svou rozmanitostí druhů zvířat, ale také širokou nabídkou atrakcí a aktivit, které potěší jak dospělé, tak i děti. Připravte se na úžasný zážitek plný krásy přírody a fascinujících tvorů.

Historie a vznik zoologické zahrady

Loro Parque je jednou z nejznámějších zoologických zahrad na světě, která se nachází na ostrově Tenerife ve Španělsku. Zahrada se může pyšnit bohatou historií a fascinujícím vznikem, který má kořeny až v roce 1970.

Prvním krokem k vytvoření Loro Parque bylo zakoupení pozemku ze soukromého vlastnictví. Poté začali majitelé zahrady budovat atrakce pro návštěvníky a také se poohlédli po možnostech, jak zajistit pestrou sbírku živočichů.

V průběhu let se Loro Parque postupně rozrostl a dnes nabízí 135 000 m² vyhlášených terénních oblastí s fantastickým výhledem na Atlantský oceán. Vrcholem celé zahrady je bezesporu Akvárium, které nabízí pohled na více než 20 000 živočichů různých druhů.

Historie a vznik Loro Parque jsou tedy úzce spjaty s cestou svých majitelů k tomu, aby se stala jedním z nejlepších zoologických parků na světě. Dnes si mnoho lidí přijede užít den plný krásy a překvapení, které tato zahrada nabízí.

Zvířata v Loro Parque

Vítáme vás v Loro Parque, jedné z nejznámějších zoologických zahrad světa, která se nachází na krásném ostrově Tenerife. Loro Parque je domovem pro více než 3000 zvířat z celého světa a nabízí turistům nezapomenutelný zážitek plný zvuků přírody a fascinujících výjevů ze života zvířat. Mezi nejzajímavějšími místy ve Loro Parque rozhodně patří expozice s papoušky, delfinárium s inteligentními a sympatickými delfíny, Orangutanova džungle s chytrými opicemi či Tigerie s velkolepými tygry. Pokud máte rádi zvířata a zajímají vás jejich životy, tak navštívte Loro Parque a přijďte si užít úžasnou atmosféru tohoto místa!

Návštěva zoologické zahrady - co očekávat

Pokud se chystáte na návštěvu Loro Parque, jedné z nejkrásnějších a nejpopulárnějších zoologických zahrad na světě, můžete se těšit na mnoho zajímavých zážitků. Tato zoologická zahrada se nachází na ostrově Tenerife a nabízí návštěvníkům možnost vidět a zažít fascinující svět divokých živočichů.

Na území parku se nachází více než 4000 živočichů ze 500 druhů, mezi kterými najdete např. exotické ptactvo, šelmy, plazy či sladkovodní ryby. Zajímavostí je také umístění Delfinária a velkolepou show s kosatkami.

Loro Parque nenabízí jen pohled na živou předlohu pro naučné materiály, ale také řadu atrakcí pro celou rodinu. Krom toho jsou v parku k dispozici různé služby pro pohodlný průběh návštěvy, např. občerstvení či rozhlasový průvodce.

Novinkou v poslední době je zamračený amurský medvěd a řada dalších zážitků, které se vám budou zdát neuvěřitelné. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a navštivte Loro Parque!

Vzdělávací programy pro návštěvníky

Vítáme Vás v Loro Parque – jedné z nejvýznamnějších zoologických zahrad na světě. Naše zoo se snaží nejen přinášet radost návštěvníkům, ale také zajišťovat co nejlepší podmínky pro zvířata. Součástí toho jsou i vzdělávací programy pro návštěvníky.

Chceme, aby návštěvníci nejen obdivovali krásu a rozmanitost živočichů, ale také pochopili jejich biologii a ekologii. Proto nabízíme různé aktivity, jako jsou exkurze s průvodcem, interaktivní ukázky či edukační panely. Pro děti jsou připraveny speciální programy s hrami a interaktivními úkoly.

Přijďte si k nám užít den plný dobrodružství, zábavy a naučení se nových věcí o velkých i malých tvorech naší planety!

Kritika a kontroverze ohledně Loro Parque

Loro Parque, zoologická zahrada na Kanárských ostrovech, se často stává předmětem kritiky a kontroverze kvůli svému zacházení se zvířaty.

Někteří kritici tvrdí, že Loro Parque je prostředím stresujícím pro zvířata, která žijí v nevhodných podmínkách. Zvláště jsou obviňováni z nevhodného chovu velryb druhu orka, které byly chyceny ve volné přírodě a následně umístěny do bazénů pro veřejné vystoupení.

Nicméně, Loro Parque uvádí, že všechna zvířata jsou pečlivě sledována veterinárním týmem a mají nejlepší možnou péči. Tvrdí také, že velryby orky jsou chovány podle nejvyšších standardů a jsou součástí výzkumu v oblasti ochrany oceánů.

Kontroverze okolo Loro Parque ukazuje nesnadnost nalezení rovnováhy mezi ochranou ohrožených druhů a jejich prezentací pro veřejnost.

Budoucnost a plány rozvoje zoologické zahrady

Budoucnost a plány rozvoje zoologické zahrady Loro Parque jsou naplněny ambiciózními projekty, které mají za cíl zlepšit životní podmínky pro zvířata i návštěvníky. Plánujeme výstavbu moderních pavilonů s nejnovějšími technologiemi, aby se naše zvířata mohla cítit co nejpřirozeněji a bezpečně. Součástí projektu je také vytvoření nových prostor pro komunikaci s veřejností, kde budeme prezentovat naše aktivity v oblasti ochrany přírody a budeme informovat o nejnovějších objevech ze světa zvířat. Věříme, že díky těmto investicím se naše zoo stane jednou z nejmodernějších a nejoblíbenějších atrakcí na Kanárských ostrovech.

Závěr a doporučení pro návštěvu Loro Parque.

Závěr a doporučení pro návštěvu Loro Parque:

Pokud máte rádi zvířata a chcete zažít nezapomenutelný den plný zábavy a dobrodružství, rozhodně si nenechte ujít návštěvu zoologické zahrady Loro Parque na krásném ostrově Tenerife.

Během vaší návštěvy se setkáte s mnoha druhy zvířat včetně slonů, delfínů, tučňáků, goril, jaguárů a mnoho dalších. Budete moci vidět různé show s delfíny a papoušky, navštívit orchidejový háj nebo sbírku palmových stromů. Pro milovníky adrenalinu je možné vyzkoušet i velmi populární druh zábavy - rollercoaster.

Aby vaše návštěva byla co nejpříjemnější, doporučujeme vám přijít s dostatečným časovým předstihem kvůli délce front k atrakcím. Také si nezapomeňte vzít s sebou dostatek tekutin a ochranných pomůcek proti slunci.

Celkově je Loro Parque skvělou destinací pro celou rodinu a určitě stojí za to ji navštívit.

Publikováno: 22. 05. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Jindra Horinková

Tagy: loro parque | zoologická zahrada