Modrý klenot mezi psími plemeny: Představujeme stafordšírského bulteriéra s nevšední barvou srsti!

Stafordšírský Bulteriér Modrý

Pokud máte rádi pejsky a zvláště pak "stafordšírské bulteriéry modré", pak jste na správném místě! Tento článek Vás uvede do světa tohoto krásného psího plemene, které se pyšní nejen svým vzhledem, ale také svým charakterem. Pokud tedy chcete vědět více o tomto skvělém psovi, pokračujte ve čtení.

Historie plemene

Historie plemene stafordšírský bulteriér modrý sahá až do 19. století, kdy byl vyšlechtěn v Anglii jako pes pro boj. Tento tvrdohlavý a statečný pes byl široce využíván k chovu jiných psů, a to díky své obrovské síle, rychlosti a odvaze. S postupujícím časem se však jejich využití změnilo - stali se milovanými domácími mazlíčky.

V roce 1898 byla založena The Staffordshire Bull Terrier Club, která se zajímala o standardy plemene, a tím jej chránila před nepřiměřenou selekcí. Modrá barva srsti se u tohoto plemene objevila později než základní barvy (černá, rezavá), ale brzy si získala srdce mnoha majitelů těchto psů.

Dnes je stafordšírský bulteriér modrý populárním plemenem po celém světě. Snažíme se chránit tento druh před špatnou pověstí, kterou nespravedlivě zskal kvůli historii původu jako bojového psa.

Standardy plemene

Standardy plemene pro stafordšírského bulteriéra modrého

Stafordšírský bulteriér modrý je silný a atletický pes s charakteristickou modrou srstí. Standardy plemene určují nejen vzhled psa, ale také jeho temperament a povahu.

Vzhledem k tomu, že stafordšírský bulteriér je původem lovecké plemeno, má tato rasa krátkou srst, která chrání psa před poškozením během práce. Modrá barva srsti je v současné době žádaná mezi chovateli a odrůda se stala velmi populární.

Podle standardů plemene by měl být stafordšírský bulteriér modrý silný, kompaktní a dobře osvalený. Měřit by měl asi 36-41 cm v kohoutku a vážit kolem 13-17 kg. Jeho hlava by měla být široká a kulatá s krátkou stopkou a širokou čelistí. Oči jsou tmavé a oválné s pozorným výrazem.

Povaha tohoto psa je plná energie a oddanosti své rodině. Staffordshire bull terriery jsou velmi inteligentní a snadno se učí nové triky a cviky. Jsou to také tvrdohlaví psi, kteří potřebují pevného vůdce a důsledné vedení. Dobře socializovaný a trénovaný stafordšírský bulteriér modrý se může stát skvělým společníkem pro rodinu.

Celkově platí, že standardy plemene jsou klíčové pro zdraví a štěstí každého psa. Pokud hledáte nového člena rodiny, nezapomeňte si přečíst standardy plemene a poradit se s chovatelem o tom, zda je stafordšírský bulteriér modrý vhodnou volbou pro váš životní styl.

Fyzikální popis

Fyzikální popis Staffordshirského bulteriéra modrého

Staffordshirský bulteriér modrý je středně velké psí plemeno s vysokou svalovou hmotou a silnou, atletickou postavou. Jeho srst je hustá a krátká, s jemnými vlasy a charakteristickým modrým zabarvením.

Tento pes má širokou hlavu s dobře vyvinutými čelistmi a ušima ve tvaru trojúhelníku. Jeho oči jsou kulaté a tmavé, často se zdají být velké v porovnání s jeho tváří. Krk je krátký a silný, přechází do širokých ramen a silné hrudní kosti.

Staffordshirský bulteriér modrý má krátké nohy, které jsou pevně ukotveny na zemi. Jeho tlapky jsou kulaté a pevné, s krátkými drápy. Zadní končetiny jsou silné a dobře osvalené, což mu umožňuje rychlý pohyb.

Celkově vzato, fyzikální popis Staffordshirského bulteriéra modrého ukazuje na psa s dobrým zdravím a vynikající fyzickou kondicí. Toto plemeno je vhodné pro majitele, kteří chtějí aktivního a sportovního psa s pevnou postavou.

Charakteristika plemene

Charakteristika plemene stafordšírský bulteriér modrý se vyznačuje silnou, atletickou postavou a inteligentním, energickým temperamentem. Tito psi jsou velmi oddaní své rodině a mají sklony chránit své blízké. Mají vynikající schopnost učení a jsou velmi zruční při sportovních aktivitách. Nicméně, kvůli jejich silnému charakteru a hravosti jsou tito psi vhodní pouze pro zkušené majitele, kteří jim dokážou poskytnout pevné vedení a pravidelný trénink. Důsledné trénování je klíčem k tomu, aby tito psi byli spokojení a zdraví doma i na veřejnosti.

Výcvik a výchova

Výcvik a výchova modrého stafordšírského bulteriéra - jak na to?

Zdravotní problémy

Zdraví tvého stafordšírského bulteriéra modrého je klíčové pro jeho šťastný a aktivní život. Zde najdeš užitečné informace o nejběžnějších zdravotních problémech, kterým tito psi čelí, a jak jim předcházet.

Péče o srst

Péče o srst u stafordšírského bulteriéra modrého je klíčová pro zachování zdravé a krásné srsti tohoto plemene. Je důležité pravidelně kartáčovat srst pejska, aby se minimalizovalo množení nechtěných bakterií a odstranily se případné uzly v chloupcích. Kromě toho je důležité dbát na správnou výživu, která podpoří zdravou srst a zabrání jejímu poškození. Nezapomínejte také na pravidelnou koupel, nicméně nedoporučuje se ji provádět často, aby nedošlo k poškození přirozených olejů v srsti vašeho stafordšírského bulteriéra modrého.

Život s modrým stafordšírským bulteriérem

"Život s modrým stafordšírským bulteriérem" je plný radostných chvil, zábavy a přátelství. Tento pes plemene staffordshire bull terrier s modrou srstí vám přináší nejen radost ze společnosti, ale také nesmírnou oddanost a lásku. Každodenní život s ním znamená procházky, hry a bohatou interakci s jinými lidmi a psy. Pečlivě se o něj starat, vzdělávat ho a trénovat mu poslušnost, jsou klíčem k harmonickému soužití s tímto skvělým psem. Pokud milujete aktivní život plný dobrodružství a máte rádi společnost psa, stafordšírský bulteriér modrý by mohl být pro vás tou pravou volbou!

Závěr - Modrý staffordšírský bulteriér je jedinečné plemeno s vynikajícím temperamentem a přátelskou povahou. Jeho modrá srst z něj dělá skutečného klenota mezi psy. Pokud hledáte spolehlivého a láskyplného společníka, staffordšírský bulteriér modré barvy by mohl být tou správnou volbou pro vás.