Zamilujte si neodolatelné štěně bernského salašnického psa - plemeno plné lásky a oddanosti!

Bernský Salašnický Pes Štěně

Vítejte u našeho úvodu do světa bernského salašnického psa štěněte! Toto plemeno je jedním z nejoblíbenějších mezi psy díky své milé povaze a schopnosti být skvělým společníkem. Připravte se na poznání tohoto úžasného psa a objevujte s námi jeho unikátní příběh.

Představení plemene bernský salašnický pes

Představení plemene bernský salašnický pes

Pokud hledáte psa, který je věrný, mazlivý a zároveň pracovitý, pak byste si mohli vybrat právě bernského salašnického psa. Toto plemeno se vyskytuje především ve Švýcarsku a patří mezi velmi populární psy díky svému charakteru i vzhledu.

Bernští salašničtí psi jsou středně velcí psi s dlouhou srstí. Jejich srst je typická kombinace bílé, černé a hnědé barvy. Jsou to velice inteligentní psi, kteří mají rádi lidi a jsou snadno ovladatelní. Tyto psy lze použít na různé úkoly, jako např. hlídání domu nebo jako společníci na procházky.

Pokud máte rádi aktivní životní styl, tak tento pes bude pro Vás tou pravou volbou. Bernští salašničtí psi potřebují hodně pohybu a mají rádi turistiku či vodní sporty.

V přítomnosti dětí jsou tito psi velmi tolerantní a ochotní hrát si s nimi. Pamatujte si ale, že bernští salašničtí psi jsou velmi rodinně založení a nejvíce se cítí šťastní, když jsou s Vámi a Vaší rodinou.

Pokud hledáte společníka na dlouhé procházky nebo někoho, kdo bude hlídat Vaši rodinu, bernští salašničtí psi by mohli být tou pravou volbou.

Historie plemene

Historie plemene Bernský salašnický pes štěně

Bernský salašnický pes je plemeno psa, které pochází z oblasti Švýcarska. První zmínky o tomto plemeni jsou z 19. století, kdy byl používán jako pastevecký pes v Alpách.

Původ bernského salašnického psa není jasně definován, ale pravděpodobně vznikl křížením tradičních pasteveckých psů této oblasti s molosserskými psy z Balkánu a Itálie.

V průběhu let byla povaha a vzhled tohoto plemene přizpůsobena novému účelu. Bernští salašníci byli využíváni jako tažná zvířata pro kočáry nebo jako hlídači statků.

Dnes jsou bernští salašníci populárním plemenem po celém světě, zejména díky své laskavosti a oddanosti svým majitelům.

Vzhled a charakter

Vzhled a charakter bernského salašnického psa je vynikající kombinací krásy a ušlechtilosti. Tito psi mají velkolepý, robustní tělesný rámec s dlouhou srstí, která často může být kombinací černé, bílé a hnědé barvy. Jejich zvedavé, laskavé oči dokážou okouzlit každého na první pohled.

Charakter bernských salašnických psů je nádherně krotký a přátelský. Jsou to rození společníci lidí a dokážou se snadno zapojit do rodinného života. Tyto psy si velmi oblíbí děti a rády tráví čas s celou rodinou. Bernští salašničtí psi jsou také skvělými strážci a mohou být velmi ochranitelskými.

Kdykoliv si vyberete bernského salašnického psa jako součást vaší rodiny, zaručeně nebudete litovat. S jejich úžasným vzhledem a přátelským charakterem se stanou milujícím domácím mazlíčkem pro celou vaši rodinu.

Popis vzhledu

Popis vzhledu bernského salašnického psa štěněte

Bernský salašnický pes je středně velké, silné a elegantní plemeno. Jeho srst je dlouhá, hladká a lesklá s charakteristickými tmavými odznaky na bílém podkladu. Štěně tohoto plemene má krátkou srst a roztomilé kulaté oči, které jsou plné života.

Hlava bernského salašnického psa má nezaměnitelný tvar se širokým lebkou a mírně zakulaceným stopem. Uši jsou středně velké, trochu kulaté a mírně usazené. Krk je silný, svalnatý a dobře osvalený.

Tento pes má hlubokou hrudní kost a těsné břicho, čímž získává atletickou postavu. Jeho končetiny jsou rovné a silné s velkolepými tlamičkami na tlapách. Celkově je bernský salašnický pes štěně krásné plemeno s roztomilou tváří a zvláštní kresbou srsti.

Charakteristické vlastnosti

Charakteristické vlastnosti bernského salašnického psa štěněte

Bernští salašničtí psi jsou velká a silná plemena s hustou srstí, která se obvykle kombinuje s černými, bílými a hnědými odstíny. Jejich osobnost je podobně silná jako jejich tělo a jsou velmi oddaní své rodině. Bernští salašničtí psi mají tendenci být přátelští, společenští a láskyplní se všemi lidmi. Jsou také inteligentní a snadno se učí různým trikům a povely.

Kromě toho mají bernští salašničtí psi rádi venkovní aktivity, jako je chůze po horách nebo plavání v jezerech. Mají také sklon k nadváze, a proto vyžadují pravidelnou fyzickou aktivitu a zdravou stravu. Pokud hledáte psa, který bude vaší rodině oddaným společníkem dobrodružstvím na volné noze, bernský salašnický pes by mohl být tou správnou volbou pro vás.

Péče o bernského salašnického psa

Péče o bernského salašnického psa

Bernek, jak se bernský salašnický pes často nazývá, je velmi oblíbeným plemenem v České republice. Jedná se o velké a silné psy s nádhernou srstí, kteří milují svou rodinu a jsou oddaní a plní energie.

Pokud máte štěně bernského salašnického psa, musíte mu dát dostatečnou péči, aby se stal zdravým a šťastným psem. Nejdůležitější je správná výživa - zajistěte mu kvalitní granule a doplňky stravy. Stejně tak vysokou prioritu by měla mít pravidelná procházka a cvičení.

Důležité je také pečovat o jeho srst - čistit ji pravidelně, odstrojit ji podle potřeby, vyčesávat. A hlavně - nezapomeňte na redakci zdravotních problémů při fungování tohoto krásného plemene psa.

Snažte se být pro svého bernského salašnického psa oporou, uctivost a láska. Vaše péče mu pomůže stát se skutečným milovaným členem vaší rodiny.

Výživa a strava

Výživa a strava pro bernské salašnické štěně

Pro správný vývoj bernského salašnického štěněte je důležité mu poskytnout vyváženou stravu bohatou na bílkoviny, vitamíny a minerály. V tomto článku se dozvíte, jakou stravu byste měli psu nabízet, aby byl zdravý a pln energie. Zjistíte také, jak často byste měli krmit štěně, jak vybrat kvalitní krmivo a co byste měli psu raději nedávat. Přečtěte si následující tipy a zajistěte svému bernskému salašnickému štěněti správnou výživu již od útlého mládí.

Péče o srst

Pokud jde o péči o srst Bernského salašnického psa štěněte, je to důležitá součást výchozy tohoto krásného plemena. Je nezbytné pravidelně čistit srst a udržovat ji zdravou a lesklou. Existují různé způsoby, jak se o srst Bernského salašnického psa starat, jako jsou česání, stříhání a koupání. Důležité je také dbát na správnou výživu, protože zdravá strava může pomoci udržet srst v dobrém stavu. Vyberte si vhodné produkty pro péči o srst vašeho Bernského salašnického psa štěněte a dejte mu ty nejlepší podmínky pro zdraví a krásu jeho kožešiny!

Fyzická aktivita

Fyzická aktivita pro bernské salašnické štěně: jak udržet vašeho psa v kondici a zdraví!

Výcvik a výchova

Jako budoucí majitel bernského salašnického psa je důležité si uvědomit, že výcvik a výchova jsou klíčové pro spokojený život s tímto plemenem. Výcvik by měl být založen na pozitivní motivaci a trpělivosti, kde se pes učí prostřednictvím odměn za správné chování. Důležité je také začít s výcvikem co nejdříve, aby pes přijal základní pravidla a naučil se reagovat na základní povely. Výchova by měla být spojena s řádnou péčí o psa, jako je pravidelné krmivo, dostatek pohybu a péče o srst. S tímto plemenem je důležité navázat silné pouto a postavit se jako alfa jedinec v rodině, ale zároveň dodržovat jeho potřeby a charakteristické vlastnosti.

Základní povely

Základní povely jsou pro bernské salašnické štěně velmi důležité, neboť vám umožňují vychovat z něj poslušného a spolehlivého psa. Naučení se těchto základních povelů, jako je "sedni", "lehnout" a "přivolání", pomůže vašemu psu komunikovat s vámi a snadno se přizpůsobit každodennímu životu. V tomto článku se dozvíte, jak trénovat vaše bernské salašnické štěně pomocí jednoduchých kroků a tipů.

Trénink poslušnosti

"Trénink poslušnosti pro bernské salašnické štěně: Jak vést svého psa k dokonalosti v každodenním životě."

Sociabilizace

Sociabilizace bernského salašnického psa štěněte: Jak na to správně a efektivně!

Zdraví a nemoci

"Zdraví a nemoci bernského salašnického psa štěněte: informace pro zdravé a šťastné štěňátko i jeho majitele"

Genetické onemocnění

Genetické onemocnění - Co by měl majitel bernského salašnického štěněte vědět

Bernský salašnický pes je krásné a přátelské plemeno, které si získává srdce mnoha lidí. Pokud se chystáte pořídit si štěně tohoto plemene, je však důležité být obeznámen s možnými genetickými onemocněními.

Jako u všech plemen psů existují rizika spojená s genetikou. Některá z těchto onemocnění mohou být spojena s určitými liniemi rodiny nebo se specifickými znaky plemene. U bernských salašnických psů jsou například častá onemocnění jako dysplazie kyčelního kloubu nebo rakovina kostí.

Proto je důležité se ujistit, že pořizujete štěně od renomovaného chovatele, který provádí testy na genetická onemocnění a sleduje zdravotní stav svých psů. To umožní minimalizovat riziko, že váš nový miláček bude trpět nějakým z těchto onemocnění.

Pokud jste již majitel bernského salašnického štěněte, může být užitečné pravidelně navštěvovat veterináře a včas reagovat na jakékoli zdravotní problémy. Včasná diagnóza a léčba mohou ušetřit vášemu psu mnoho bolesti a nezbytných nákladů na dlouhodobou léčbu.

Genetické onemocnění není nutně důvodem pro to, abyste si nepořídili bernské salašnické štěně. Jen je nutné být obezřetní a vzdělaní o těchto možných rizicích. S dobrým chovem, správnými testy a pravidelnou zdravotní kontrolou máte nejlepší šanci na to, aby byl váš pes zdravý a šťastný po celý život.

Preventivní opatření

Pokud máte v úmyslu pořídit si štěně bernského salašnického psa, může být užitečné vědět několik preventivních opatření, která pomohou zajistit zdraví a pohodu vašeho nového mazlíčka. Tato opatření zahrnují pravidelnou návštěvu veterináře, správnou výživu a cvičení, adekvátní hygienu a ochranu proti vnějším parazitům. Důležité je také zajistit bezpečnost psa při procházkách venku a minimalizovat riziko neštěstí doma i mimo něj. Provedením těchto preventivních kroků se může váš bernský salašnický pes stát šťastným a zdravým společníkem na dlouhé roky dopředu.

Kde sehnat štěně bernského salašnického psa

Pokud hledáte štěně bernského salašnického psa, existuje několik možností, kde je můžete najít. Jedním z nejlepších způsobů je kontaktovat chovatele tohoto plemene. Mnoho chovatelů má své vlastní webové stránky nebo profil na sociálních sítích, kde nabízejí svá štěňata ke koupi.

Další možností je kontaktovat organizace a kluby zabývající se touto specifickou rasou psa. Tyto organizace mohou být užitečné pro zprostředkování kontaktu s jinými majiteli bernských salašnických psů, kteří by mohli nabízet svá štěňata ke koupi.

V neposlední řadě můžete vyhledávat inzeráty na internetových stránkách a fórech zabývajících se psy. Nicméně v takovém případě je důležité být opatrný a prověřit si serióznost prodejce.

Pamatujte si však, že nákup štěněte bernského salašnického psa by neměl být impulsivní rozhodnutí. Je důležité vybírat pečlivě a zajistit si informace o zdravotním stavu a rodokmenu štěněte.

Volba chovatele

Pokud uvažujete o adopci bernského salašnického psa štěněte, rozhodnutí pro výběr chovatele je klíčové. Výběr kvalitního a zodpovědného chovatele zajišťuje nejen zdravé a dobře socializované štěně, ale také často poskytuje užitečné rady a podporu v průběhu celého života vašeho nového člena rodiny. Následující informace vám pomohou při hledání ideálního chovatele pro vaše budoucí bernské salašnické štěně.

Kontrola zdravotního stavu štěněte

Beruška je nové bernské salašnické štěně, kterou si právě přivezli její noví majitelé domů. Jako zodpovědní pejskaři chtějí mít jistotu o zdravotním stavu svého nového miláčka a proto se rozhodli pro kontrolu u veterináře. Tato kontrola je klíčová nejen pro detekci různých chorob, ale také pro dodržení termínů očkování a prevence proti vnějším parazitům. Díky pravidelným kontrolám u veterináře bude Beruška v perfektním zdravotním stavu a může se těšit na spoustu radosti s jejími novými majiteli.

Závěr: Bernský salašnický pes štěně - ideální společník pro aktivní rodiny s láskou k přírodě.

Shrnutí informací o plemeni

Shrnutí informací o plemeni

Bernský salašnický pes štěně je plemeno psa, které pochází z Švýcarska. Tento pes je velmi oblíbený pro svůj klidný a přátelský temperament, což ho činí skvělým společníkem pro rodiny s dětmi. Bernští salašničtí psi jsou také dobře známí pro svou schopnost pracovat jako tažní psi nebo pasteveči. Mají silnou stavbu těla a krásné hnědo-bílo-černé zbarvení srsti. Kromě toho jsou velmi chytří a snadno se učí nové věci. Pokud hledáte loajálního a oddaného psa, bernský salašnický pes štěně může být správná volba pro vás.

Doporučení pro budoucí majitele bernského salašnického psa

Doporučení pro budoucí majitele bernského salašnického psa

Pokud plánujete pořídit si bernského salašnického psa štěně, je důležité být připraven na toto nádherné a inteligentní plemeno. Bernští psi jsou velmi oddaní svým majitelům a potřebují hodně pozornosti a cvičení, aby byli šťastní a zdraví.

Zde je několik doporučení pro budoucí majitele bernského salašnického psa:

1. Zkuste si zjistit více o plemeni: Bernští psi jsou velcí, silní a energičtí psi, kteří milují svou rodinu. Je důležité vědět, jak se o ně správně starat, aby byli zdraví a šťastní.

2. Připravte se na výchovu: Bernští psi jsou chytří, ale potřebují pravidelný trénink a výchovu. Včasné začátky výchovy pomohou minimalizovat nechtěné chování vašeho psa.

3. Vyberte si kvalitní stravu: Bernští psi potřebují kvalitní stravu s dostatkem bílkovin a živin pro udržení jejich síly a energie.

4. Zajistěte mu dostatek pohybu: Bernští psi milují být venku a potřebují hodně pohybu. Dlouhé procházky, hry a cvičení jsou důležité pro udržení jejich fyzické i duševní kondice.

5. Včasné veterinární ošetření: Bernští psi mohou být náchylní k několika zdravotním problémům, jako jsou dysplazie kyčelního kloubu nebo rakovina. Je důležité pravidelně jezdit na kontroly k veterináři a zajistit jim včasnou lékařskou péči.

Následující tyto jednoduchá doporučení pomohou budoucím majitelům bernských salašnických psů připravit se na toto krásné a milující plemeno.

Publikováno: 29. 05. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Terezie Vondráková

Tagy: bernský salašnický pes štěně | plemeno psa