Jezevčík dlouhosrstý: Králem rodiny i srdcí milovníků psů

Jezevčík Dlouhosrstý

Úvod do plemene jezevčík dlouhosrstý

Jezevčík dlouhosrstý je krásné psí plemeno, které pochází z Německa a bylo vyšlechtěno k lovu v náročném terénu. Jeho hlavním rysem jsou dlouhé husté chlupy, které ho chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Jezevčík dlouhosrstý je nejen skvělým loveckým psem, ale také spolehlivým společníkem a ochráncem svých majitelů. V tomto úvodu se dozvíte více informací o historii tohoto plemene a jeho charakteristikách.

Historie plemene

Historie plemene jezevčík dlouhosrstý

Jezevčík dlouhosrstý je psí plemeno, které pochází z Německa. Jeho kořeny sahají až do 16. století, kdy byl vyšlechtěn jako lovecký pes pro lov drobné zvěře.

Dlouhosrstá verze jezevčíka vznikla později než krátkosrstá verze, která byla používána převážně pro lov na povrchu. Dlouhosrstá varianta byla specializovaná na lov ve vodních tocích a podobných terénech, kde si krátkosrstý jezevčík nevedl tak dobře.

V průběhu let se tito pejsci stali populárními i mimo svůj původní účel lovu. V současné době jsou oblíbenými domácími mazlíčky po celém světě.

Jezevčík dlouhosrstý se vyznačuje odhodlaností, statečností a inteligencí. Mívají velmi silnou osobnost a jsou oddanými členy rodiny.

Dnes je toto plemeno velmi oblíbené jak mezi chovateli psů, tak i mezi majiteli domácím mazlíciků.

Vzhled jezevčíka dlouhosrstého

Vzhled jezevčíka dlouhosrstého je charakteristický svou středně velkou a štíhlou postavou, která však skrývá velkou sílu a vytrvalost. Srst je hustá a hedvábná, překypuje celým tělem a může být různých barev - černé, hnědé nebo plavé. Jejich obličej má typické zúžené uši a čumák s dlouhým vousatým knírem. Jezevčíci jsou roztomilí a zajímaví psi pro aktivní majitele, kteří si rádi užívají dlouhých procházek v přírodě.

Povaha jezevčíka dlouhosrstého

Povaha jezevčíka dlouhosrstého je velmi charakteristická. Tito psi jsou aktivní, nezávislí a odvážní. Zbožňují své majitele a jsou schopni se k nim velmi rychle přivazovat. Je to plemeno, které má rádo společnost a nedobře snáší samotu. Kromě toho jsou jezevčíci dlouhosrstí nesmírně inteligentní a vynalézaví - často dokážou najít způsob, jak se dostat tam, kam by neměli. Výborně se hodí jako hlídači a sourozenci si navzájem pomáhají s úkony, jako např. lovením kořisti. Celkově tedy lze říct, že jezevčíci dlouhosrstí jsou skvělými společníky pro každodenní i sportovní aktivity, ale vyžadují také dostatek pozornosti a výchovy již od mládí.

Péče o jezevčíka dlouhosrstého

Péče o jezevčíka dlouhosrstého

Jezevčík dlouhosrstý patří mezi oblíbená psí plemena, díky své roztomilosti, inteligenci a osobitosti. Přestože jsou tito psi přirozeně aktivní a velmi odolní, potřebují určitou péči a pozornost, aby zůstali v dobrém zdravotním stavu. V této příručce se dozvíte více o tom, jak správně pečovat o svého jezevčíka dlouhosrstého - od stravování po hygienu srsti až po pravidelnou veterinární péči. S těmito informacemi se můžete ujistit, že váš jezevčík bude mít dlouhý a šťastný život plný radosti a spokojenosti.

Výcvik jezevčíka dlouhosrstého

Pokud plánujete si pořídit jezevčíka dlouhosrstého jako domácího mazlíčka, nezapomeňte na důležitost výcviku. Tato plemena jsou velmi energická a aktivní, takže potřebují mnoho fyzické aktivity a mentální stimulace k tomu, aby zůstali zdraví a šťastní.

Výcvik jezevčíka dlouhosrstého by měl být zaměřen na poslušnost, socializaci s lidmi i jinými zvířaty a trénink lovových dovedností. Je to chytré plemeno, takže výcvik by měl být trpělivý a pozitivně motivující.

Najděte si kvalifikovaného trenéra pro výcvik vašeho jezevčíka dlouhosrstého a začněte s tréninkem co nejdřív. Toto přispěje nejen k obecnému zdraví vašeho psa, ale i k jeho spokojenosti a štěstí v novém domově.

Zdraví jezevčíka dlouhosrstého

Zdraví jezevčíka dlouhosrstého je klíčové pro jeho šťastný a aktivní život plný dobrodružství. Toto psí plemeno má od přírody kladné dispozice, avšak správná péče a výživa jsou nezbytností pro udržení zdravého stavu. Je důležité zajistit pravidelnou kontrolu u veterináře, adekvátní stravování s vhodnými vitaminy a minerály, a nezapomenout na fyzickou aktivitu, která pomůže udržet kondici i dobré psychické rozpoložení jezevčíka dlouhosrstého.

Chov jezevčíka dlouhosrstého v České republice

Chov jezevčíka dlouhosrstého v České republice má dlouhou historii a je velmi oblíbený mezi mnoha milovníky psů. Tento pes, s jehož chovem začínali již naši předkové, se dnes těší velké oblibě díky svému hravému a přátelskému charakteru. Pokud uvažujete o pořízení tohoto plemene, můžete být jistí, že získáte nejen společníka do rodiny, ale i nadaného lovce. Chovatelé v České republice dbají na kvalitní genetiku a péči o svá štěňata, takže můžete být jisti, že si domů odnesete pejska s dobrou povahou a zdravotním stavem.

Závěr a doporučení pro majitele jezevčíka dlouhosrstého

Pokud jste majitelem jezevčíka dlouhosrstého, měli byste vědět, že se jedná o velmi inteligentní a aktivní plemeno, které si vyžaduje dostatek pohybu a mentální stimulace. Při výcviku vašeho psa byste měli být trpěliví a soustředění, abyste zajistili dobré chování. Stejně tak je důležité zajistit správnou stravu a zdravotní péči pro vášho čtyřnohého přítele.

Majitelé jezevčíků dlouhosrstých by měli být také obeznámeni s náchylností tohoto plemena k určitým zdravotním problémům, jako jsou například problémy s páteří. Proto je důležité pravidelně sledovat zdravotní stav vašeho psa a při jakémkoliv podezření na problém kontaktovat veterinárního lékaře.

Zkrátka, pokud máte rádi aktivní život po boku svého pejska, jezevčík dlouhosrstý může být skvělým společníkem. Avšak správná péče o toto plemeno vyžaduje pozornost a zodpovědnost ze strany majitelů.

Zdroje

Zdroje informací o plemeni jezevčík dlouhosrstý:

Publikováno: 15. 04. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Jindra Horinková

Tagy: jezevčík dlouhosrstý | psí plemeno