Kartouzská kočka - tajemná krása mezi plemeny koček

Kartouzská Kočka

Úvod

Poznáte kartouzskou kočku? Je to elegantní a krásná kočka s modrými očima, kterou mnozí považují za jedno z nejkrásnějších plemen koček. Kartouzské kočky jsou věrné a klidné společnice, ale zároveň mají svůj vlastní temperament a charakter. Pokud uvažujete o pořízení této krásné rasy, určitě se nebudete litovat!

Historie plemene kartouzská kočka

Historie plemene kartouzská kočka se začala psát v 16. století, kdy byla tato kočka vyšlechtěna ve francouzském klášteře Chartreuse. Zpočátku byla kočka používána mnichy jako lovecký pomocník, ale brzy si získala i srdce šlechty a bohatých obyvatel Francie.

Během 19. století se plemeno kartouzské kočky téměř vytratilo, ale díky úsilí několika vášnivých chovatelů se podařilo zachránit tuto vzácnou kočku. V současné době je kartouzská kočka uznávaným plemenem a patří mezi nejpopulárnější kočky na světě.

Kartouzské kočky jsou známé svým klidným a láskyplným charakterem a mají zvláštní modro-šedou srst, která je velmi jemná na dotek. Pokud hledáte spolehlivého a milujícího společníka, kartouzská kočka je přesně to, co potřebujete.

Vzhled kartouzské kočky

Vzhled kartouzské kočky je charakteristický svým robustním tělem a silnými svaly. Její krátká, hustá srst je modré barvy s jemnými stíny odstínů šedé. Oči jsou velké, oválné a světle žluté barvy se stříbřitým nádechem. Hlava je široká a kulatá se silnými lícními kostmi. Kartouzská kočka má také velké uši a krátký chvost. Celkově působí elegantním dojmem a je považována za jedno z nejkrásnějších plemen koček na světě.

Charakter kartouzské kočky

Charakter kartouzské kočky je klidný a vyrovnaný, avšak zároveň přátelský a společenský. Tito chlupáči jsou nejenom velmi inteligentní, ale také mají vynikající trpělivost, což z nich činí skvělé společníky do rodiny s dětmi i domácností s ostatními zvířaty. Jsou velmi láskyplní a náklonní ke svému majiteli, ale zároveň si uchovávají určitou dávku nezávislosti. Kartouzské kočky jsou také známé svým tichým vokalizováním - častěji komunikují pouze pohyby ocasu a různými druhy dotyků. Celkově lze říci, že charakter kartouzské kočky je ideálním kombinací klidného temperamentu a přívětivosti.

Péče o kartouzskou kočku

Pokud se chystáte pořídit si kartouzskou kočku, je důležité věnovat se také péči, která tato krásná zvířata potřebují. Kartouzské kočky jsou inteligentní a hrdé zvířata, která si vybírají své lidi velmi pečlivě. Kromě lásky a pozornosti potřebují také vhodnou stravu, pravidelný pohyb a veterinární péči. Snažte se vytvořit pro vašeho nového společníka bezpečné a přátelské prostředí, kde se bude cítit jako doma. Pokud budete pečlivě dbát o jejich potřeby, ony vám to zaručeně vrátí svou oddaností a náklonností.

Chov kartouzské kočky

Kartouzská kočka je krásné a ušlechtilé plemeno, které má mnoho oddaných fanoušků. Chov této kočky vyžaduje zvláštní péči a pozornost, aby byla zdravá a šťastná. Pokud se chystáte pořídit si kartouzskou kočku, připravte se na to, že se stanete součástí jedné z nejexkluzivnějších kočičích komunit. V tomto článku najdete tipy na správný výběr kočičky, péči o její zdraví a potřeby pro optimální chov kartouzské kočky.

Zajímavosti o kartouzské kočce

Zajímavosti o kartouzské kočce:

Kartouzská kočka je plemeno kočky, které je známé svou mohutnou postavou a přátelským charakterem. Některé zajímavosti, které by vás mohly zaujmout o této krásné a inteligentní kočce jsou například to, že:

- Kartouzská kočka se původně objevila ve francouzském klášteře Grande Chartreuse

- Toto plemeno má modrou srst s jemnou texturou

- Kartouzské kočky jsou velmi oddané svým majitelům a obvykle se dobře snášejí s dětmi i jinými domácími zvířaty

- Tyto kočky jsou poměrně tiché a mají nízký hlasový projev

- Kartouzská kočka má tendenci být samostatná, ale stále potřebuje společnost svých majitelů

Pokud uvažujete o adoptování kartouzské kočky, rozhodně nebudete litovat!

Závěr o kartouzské kočce:

Toto krásné plemeno koček je známé pro svůj klidný a přátelský charakter. Je to skvělý společník do domácnosti, který zvládne být samostatný, ale rád se také podílí na rodinném životě. Své majitele okouzlí svou modrou srstí a velkýma očima, které se téměř ztrácejí v hustých vousách na obličeji. Pokud hledáte inteligentního, uklidňujícího a elegantního společníka, kartouzská kočka je tou správnou volbou pro vás.

Publikováno: 29. 05. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Terezie Vondráková

Tagy: kartouzská kočka | plemeno kočky