Setr - věrný a inteligentní pes s mnohaletou historií

Setr

Úvod do plemene Setr

Setr je krásné a elegantní plemeno psa, které se vyznačuje nejen svým vzhledem, ale také svou inteligencí a oddaností ke svému majiteli. V této úvodní příručce se dozvíte všechny důležité informace o plemeni setr, od jeho historie a charakteristických rysů, po správnou péči a trénink pro vašeho nového společníka. Připravte se na to, abyste se zamilovali do tohoto úžasného psa!

Historie plemene Setr

Historie plemene Setr sahá až do 19. století, kdy byli chováni jako hlídací psi na venkově v Anglii. Postupem času se ale stali také populárními loveckými psy pro svou vynikající schopnost vyhledávat zvěř a upozorňovat na ni svým charakteristickým štěkotem. Dnes jsou setři stále velmi oblíbení jak u lovců, tak i jako společníci pro rodiny. Své jméno získali podle jejich zvyku "setřásat" (anglicky "to set") srst před nástupem na pracoviště. Setři jsou známí svou inteligencí, temperamentem a oddaností svému majiteli.

Vzhled a charakteristika plemene Setr

Vzhled a charakteristika plemene Setr

Setr je středně velké plemeno psa, které se vyznačuje krásnou srstí, elegantní postavou a vyváženým temperamentem. Jeho srst bývá buď kadeřavá nebo rovná a může být různých barev, jako například oranžová, hnědá nebo černo-bílá.

Charakteristickým znakem setra je jeho neuvěřitelně silná lovecká vášeň. Je to pes s vynikajícím čichem a velkou odolností v terénu. Vzhledem k tomu, že bylo plemeno vyšlechtěno pro lov dravců a bažantů, má setr sklony k pronásledování zvěře. Je důležité mu tedy poskytnout dostatek fyzické aktivity a pozornosti na venkovních procházkách.

Setr je přátelský a oddaný pes, který si dobře rozumí s dětmi i dalšími domácími zvířaty. Pozor ale na to, že mohou být někteří jedinci dominantní vůči jiným psy. Setr si potrpí na společnost svých majitelů a nebude šťastný, pokud bude muset trávit hodiny osamocením.

V celkovém souhrnu je setr skvělým společníkem pro aktivní rodiny, které věnují svým psům dostatek pozornosti a pohybu. Pokud hledáte oddaného psa s krásnou srstí a loveckými instinkty, setr je pro vás ideální volba.

Chov a výchova Setra

Chov a výchova Setra

Setr je jedno z nejvíce oblíbených plemen psů, které jsou známé svým inteligentním a oddaným charakterem. Pokud se rozhodnete pro chov Setra, musíte si uvědomit, že vyžaduje pozornost a péči.

Při výchově Setra je důležité mít trpělivost a pochopení pro jeho specifické potřeby. Setr má sklon k nezávislému myšlení a přestože jsou velmi inteligentní, mohou být také tvrdohlaví.

Důležitou součástí výchovy Setra je socializace. Je důležité naučit psa jak se chovat s ostatními psy a lidmi, aby byl společenský a bezproblémový společník.

V oblasti chovu setra je důležité dbát na správnou životosprávu. Jsou to aktivní psi, kteří potřebují pravidelný pohyb. Správná výživa s dostatečným obsahem proteinu a vitamínů je klíčová pro udržení jejich zdraví.

V každém případě byste měli zajistit setrovi dostatek lásky a péče. Pokud dodržujete základní principy výchovy a staráte se o něj, můžete se těšit na dlouhodobý vztah s tímto skvělým psem.

Zdraví a péče o Setra

Zdraví a péče o Setra - Průvodce pro majitele tohoto vzácného psího plemene.

Setr je krásný, inteligentní pes s nádhernou srstí a přátelským charakterem. Aby váš Setr zůstal ve skvělé kondici a mohl vám poskytnout spoustu radosti, je důležité mu věnovat adekvátní péči a zajistit mu správnou dietu. V tomto průvodci najdete užitečné tipy na krmení, cvičení, grooming i prevenci nemocí, abyste svému setru zaručili dlouhé a šťastné psí léta.

Setr v praxi: lovecký a rodinný pes

Setři jsou velmi oblíbenými psy, kteří se hodí jak pro lovecké účely, tak i jako společníci v rodině. S jejich ochranářským a loajálním charakterem jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají plemeno s vyváženou a klidnou povahou. V tomto článku se podíváme na to, jak setr funguje v praxi jako lovecký pes i společník pro rodinu.

Přehled nejčastějších otázek o plemeni Setr

Přehled nejčastějších otázek o plemeni Setr:

Setr je oblíbené a inteligentní plemeno psa, které často vzbuzuje zájem majitelů i potenciálních majitelů. Zde najdete odpovědi na některé z nejčastěji kladených otázek týkající se tohoto přátelského a energického psa.

1. Jaký je původ plemene Setr?

2. Jak velký bývá a jakou váhu má?

3. Má Setr speciální potřeby v oblasti péče o srst?

4. Je Setr vhodný pro rodiny s dětmi?

5. Jakou má Setr povahu a temperament?

6. Potřebuje Setr hodně pohybu a cvičení?

7. Má Setr sklony k určitým chorobám?

Toto jsou pouze některé z otázek, které mohou zajímat majitele nebo milovníky tohoto skvělého psa. Podívejte se na naše odpovědi a získejte lepší představu o tomto úžasném plemeni!

Závěr: pro koho je Setr ideální volbou?

Pokud hledáte plemeno psa, které je ideální pro rodinný život, Setr může být skvělou volbou. Tito psi jsou velmi přátelští a milující přírodní vodu. Jsou také velmi inteligentní a snadno se učí novým trikům a cvičením. Setři jsou velmi aktivní psi a rádi tráví čas venku s majiteli, ale zároveň jsou dostatečně klidní, aby se mohli dobře adaptovat na bytový život. Pokud hledáte společníka pro svou rodinu, který bude energický a milující, setr by mohl být právě vaší ideální volbou!

Publikováno: 06. 07. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Dagmar Kozáková

Tagy: setr | plemeno psa