Výmarský ohař: Přírodní lovec s neuvěřitelným šarmem

Výmarský Ohař

"Začněme poznáním výmarského ohaře: historie, povaha a péče o tohoto vynikajícího psa."

Historie výmarského ohaře

Historie výmarského ohaře

Výmarský ohař je plemeno psa, které pochází z Německa a je známé svou inteligencí a loveckými schopnostmi. Historie tohoto plemene sahá až do 19. století, kdy byl vyšlechtěn jako univerzální lovecký pes pro lov ptactva i drobné zvěře.

Jeho vznik je spojen s vévodou Vilémem Weimarským, který během své vlády v letech 1815 až 1852 vybudoval rozsáhlou honitbu. Chtěl mít při lovu spolehlivého psa, který by uměl sledovat stopu i ptáky na poli. Proto nechal zkřížit různá lovecká plemena, jako byli brabantští ohaři, stavaři či angličtí pointeri.

V roce 1897 bylo v Německu založeno první klubové sdružení chovatelů výmarských ohařů, které se zabývalo standardizací plemene a jeho selekcí. V současné době se výmarský ohař těší velké oblibě mezi chovateli i majiteli domácích mazlíčků po celém světě díky svému přátelskému a oddanému charakteru.

Popis vzhledu

Popis vzhledu výmarského ohaře:

Výmarský ohař je středně velký pes s širokou hrudí a silnými končetinami. Jeho hlava je úzká, s protáhlým nosem a velkýma ušima visícíma podél lícních kostí. Oči jsou jemné, obvykle žluté nebo modré barvy. Srst je krátká, hustá a lesklá, s barvou vínově hnědou nebo stříbrně šedou.

Tento druh psa je znám pro svůj atletický vzhled a gracioznost pohybu. Je to pes odolný a plný energie, který potřebuje hodně pohybu na čerstvém vzduchu.

Charakter a chování

Charakter a chování výmarského ohaře

Výmarský ohař je vynikající společník, který se snadno přizpůsobí potřebám svého majitele. Jeho charakteristickou vlastností je inteligence, dále pak loajalita a oddanost. Výmarský ohař má silnou přirozenou touhu po společnosti svých lidí, takže by neměl být dlouhodobě ponechán sám.

Tento pes dokáže být velmi aktivní a energický, ale zároveň si dokáže užít i čas odpočinku na gauči vedle svého pána. Je to pes, který vyžaduje dostatečnou fyzickou aktivitu a mentální stimulaci.

Výmarský ohař je také znám svou schopností spolupracovat s člověkem jako lovecký pes. Má velmi dobrou paměť a podmanivou povahu, což ho činí vhodným pro trénink poslušnosti a agility.

Celkově lze říci, že výmarský ohař je ideálním psem pro aktivní rodinu s dostatkem volného času k procvičování jeho dovedností. Jeho spolehlivost a loajalita ho dělají milovaným společníkem nejen pro lovce, ale pro každého, kdo hledá oddaného a inteligentního přítele na čtyřech tlapkách.

Výcvik a využití

Výmarský ohař je skvělým společníkem, který se dokáže bavit jak na venkovních procházkách, tak i při vodních aktivitách. Jeho inteligence a vynikající instinkty ho činí ideálním psem pro různé typy výcviku a práce.

Díky svému nezaměnitelnému čichu se Výmarský ohař často používá k lovu, ale také může být vynikajícím společníkem při sportovních aktivitách a agility. Pokud hledáte psa, kterého lze trénovat, Výmarský ohař by mohl být tou správnou volbou.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv činnost s Výmarským ohařem, jedno je jisté - budete mít úžasného a oddaného partnera.

Zdraví a péče o výmarského ohaře

Zdraví a péče o výmarského ohaře

Výmarský ohař se řadí mezi velké lovecké psy a vyžaduje specifickou péči, aby zůstal zdravý a šťastný. V této části se dozvíte více o tom, jak správně pečovat o svého výmarského ohaře. Zahrnujeme rady ohledně krmiva, cvičení, veterinární péče a dalších aspektů, které jsou důležité pro zajištění optimálního zdraví vašeho psa. Pokud hledáte informace o tom, jak poskytnout vašemu výmarskému ohaři nejlepší možnou péči, jste na správném místě.

Výmarský ohař jako rodinný pes

Výmarský ohař je skvělou volbou pro rodinu, která hledá oddaného a aktivního psa. Tito psi jsou známí pro svůj pozoruhodně vyrovnaný temperament a vynikají jako společníci pro děti i dospělé. Díky své inteligenci a schopnosti se rychle učit jsou také oblíbení mezi lidmi, kteří chtějí trénovat psy například na sportovní aktivity nebo lovecké činnosti. Pokud hledáte rodinného psa, který bude plný energie a bude se vaší rodinou neustále vycházet, výmarský ohař by mohl být tou správnou volbou pro vás.

Závěr: Výmarský ohař - skvělý lovecký pes i nádherný společník.

Publikováno: 17. 06. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Vendulka Vlčková

Tagy: výmarský ohař | druh psa