Akita Inu štěně - Přírůstek do rodiny plný oddanosti a krásy

Akita Inu Štěně

Úvodní informace o plemeni Akita Inu

Akita Inu je plemeno psa, které pochází z Japonska. Toto plemeno je známé pro svou věrnost a oddanost svému majiteli. Akita Inu jsou také velmi inteligentní a snadno se učí novým věcem. Mezi další charakteristické rysy tohoto plemena patří silná osobnost, nezávislost a ochota bránit svého majitele před nebezpečím.

Pokud přemýšlíte o Ankitě Inu jako o novém členovi své rodiny, je důležité si uvědomit, že tento pes vyžaduje pečlivou péči a trénink. Je také důležité mít dostatek prostoru pro to, aby se mohl volně pohybovat.

V této úvodní informaci jsme se zaměřili na několik charakteristických rysů plemene Akita Inu. Pokud máte zájem o toto plemeno, doporučujeme vám tuto informaci důkladně prostudovat a rozhodnout se s odpovídající péčí.

Historie a původ plemene

Historie a původ plemene

Akita Inu štěně je jedním z nejkrásnějších psích plemen na světě, ale ne každý ví o jeho zajímavé historii a původu. Toto plemeno pochází ze severního Japonska a má velmi bohatou historii a tradice.

Akita Inu byla kdysi vyšlechtěna pro lov divokých zvířat, jako jsou medvědi, jeleni a prasata. Tyto psy byly velmi ceněny pro svoji sílu, odolnost a statečnost. Nicméně v průběhu let se role Akit do značné míry změnila, když se staly populárními i jako domácí mazlíčci.

V Japonsku jsou Akitové symbolem výkonnosti, statečnosti a vlastenectví. V roce 1931 bylo toto plemeno dokonce prohlášeno za národní poklad Japonska.

Dnes je Akita Inu štěně oblíbené po celém světě jako společenský pes a mazlíček. Je to velmi inteligentní, loajální a oddaný pes s mohutnou postavou a krásnou srstí. Pokud si přejete pejska s bohatou historií a zajímavým původem, nemohli byste si vybrat lepšího společníka než Akita Inu štěně.

Fyzický popis a vzhled štěněte Akita Inu

Fyzický popis a vzhled štěněte Akita Inu

Akita Inu je plemeno psa, které je považováno za jedno z nejkrásnějších. Jeho fyzický vzhled a charakter jsou velmi specifické a důležité pro správné chování tohoto psa.

Štěňata Akita Inu mají krásnou, hrubou srst, která se skládá ze dvou vrstev. Vrchní vrstva je hladká a lesklá, skvěle chrání před povětrnostními podmínkami. Spodní vrstva slouží k termoregulaci těla psa v chladném počasí.

Tvar hlavy je velmi charakteristický pro Akita Inu - má voskovitou oblast mezi ušima, mohutné čelisti, malé tmavé oči a trojúhelníkovité uši. Štěňata mají roztomilý a nevinný vzhled, což může být klamavé - dospělá Akita Inu totiž patří k velkým psům s impozantním postojem.

Zbytek těla štěněte Akita Inu je dobře vyvážený - má silné nohy s hustými svaly, kompaktní tlapky s tuhou polštářkovou výstelkou a široký hřbet. Štěňata jsou velmi hravá a zvídavá, ale s postupem dospívání se stanou klidnými a sebejistými psy.

Pokud plánujete pořídit si štěně Akita Inu, dejte pozor na to, aby byl ze správného odchovu. Rodokmen, očkování a pravidelné prohlídky u veterináře jsou zásadní pro kvalitní život vašeho psa.

Charakteristika povahy a temperamentu plemene

Akita inu štěňata jsou známá svým specifickým temperamentem a povahou. Jedná se o velmi sebevědomá, inteligentní a nezávislá zvířata, která mají tendenci být dominantní vůči ostatním psům. Akita inu je také velmi loajální a oddaný druh, což z něj dělá skvělého společníka pro aktivní rodiny.

Vzhledem k jeho původům v Japonsku byly Akitové trénování na lovecké praktiky, což může vést k tomu, že se občas snaží pronásledovat kočky nebo malé zvířata. Nicméně s řádným tréninkem a socializací od mládí, mohou být akity vynikajícím druhem pro rodiny s dětmi.

Celkově lze říci, že akita inu štěňata jsou energičtí, plni osobnosti a mají silnou vůli. Je třeba brát v úvahu jejich specifické potřeby ohledně aktivity a tréninku, ale pokud budete mít dostatek času a trpělivosti, určitě si zamilujete tento fascinující druh psa.

Výcvik a výchova štěněte Akita Inu

Výcvik a výchova štěněte Akita Inu je klíčová pro zajištění spokojeného a vyváženého psa. Akitu Inu lze popsat jako inteligentní, hrdé a nezávislé plemeno, které se vyznačuje silnou osobností a potřebou vedení od svého pána. Proto je důležité začít s výcvikem již od útlého věku a naučit štěně respektovat autoritu.

V průběhu výchovy štěněte Akita Inu je třeba být trpělivý, ale zároveň pevný a konzistentní. Vynakládání času na trénink poslušnosti, socializaci se psy i lidmi a správnou stravu jsou klíčové prvky úspěšného přechodu z mazlíčka na vyrovnaného společníka.

Pamatujte si, že každý pes má individuální charakteristiku a Akitu Inu nelze srovnávat s jinými plemeny. S dostatečnou péči a tréninkem se však může stát velmi oddaným a loajálním domácím mazlíčkem.

Péče a zdravotní problémy u plemene

Pokud se rozhodnete pro akita inu štěně, je důležité myslet i na péči a zdravotní problémy, které mohou nastat. Toto plemeno psa má sklony k některým genetickým onemocněním jako dysplazii kyčelního kloubu či oční choroby. Je také důležité dbát na správnou výživu a pravidelnou veterinární péči. S adekvátní péčí a pozorností však může být akita inu skvělým společníkem s dlouhou a zdravou životností.

Závěrečné shrnutí a doporučení pro budoucí majitele Akita Inu štěněte.

Závěrečné shrnutí a doporučení pro budoucí majitele Akita Inu štěněte:

Pokud se chystáte pořídit si Akita Inu štěně, můžete se těšit na skvělého společníka. Toto japonské plemeno psa je nejen velmi inteligentní a loajální, ale také extrémně silné a odvážné.

Aby bylo vaše štěně zdravé a šťastné, je důležité dbát na řádnou výživu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Také není dobré nechat ho samotného příliš často, protože toto plemeno má sklony ke stresovým reakcím.

Důležité je také začít s výchovou již od útlého věku. Akitu Inu jsou totiž velmi dominantní a tvrdohlaví psi, kteří potřebují pevnou ruku a jasná pravidla.

Pokud se rozhodnete pro toto plemeno psa, určitě nebudete litovat. Akita Inu jsou nádhernými psy s velkým srdcem, kteří svým majitelům dokážou být skvělými společníky na celý život.

Publikováno: 24. 05. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Vlastimil Konečný

Tagy: akita inu štěně | plemeno psa