Chodský pes - nezbytný společník pro každého milovníka psů

Chodsky Pes

"Chodský pes - poznáte ho?" - Představení a stručný popis plemene.

Historie chodského psa

Historie chodského psa sahá až do 16. století, kdy byl tento pes využíván jako lovecký a pastýřský pes na Chodsku - česko-bavorském pomezí. Chodský pes se vyznačuje svou inteligencí a neúnavnou pracovitostí, což ho činí skvělým společníkem při venkovních aktivitách. I když se jedná o poměrně vzácné plemeno, stále si udržuje svoji popularitu mezi milovníky psů díky svému charakteru a unikátním vlastnostem.

Vzhled chodského psa

Vzhled chodského psa je charakterizován jeho krátkou a hustou srstí, která chrání před drsným venkovským klimatem. Má silnou stavbu těla s dobře vyvinutými svaly, což z něj dělá sílu plného energie. Jeho hlava je proporcionalní celkovému tělu s kulatými, tmavými očima a širokou čumákem se silnými čelistmi. Jeho uši jsou středně velké a vysoko nasazené, což dodává psovi elegantní vzhled. Díky tomu vypadá chodský pes jako perfektní kombinace síly a elegance.

Charakter a chování chodského psa

Charakter a chování chodského psa jsou jedinečné díky jeho původu jako pasteveckého psa z regionu Chodska. Tento pes je energický, ale zároveň klidný a vyrovnaný. Je velmi oddaný svému majiteli a dobře snáší i pobyt v rodině s dětmi. Chodský pes má vrozenou touhu hlídat svoje teritorium, avšak neprojevuje agresivitu k cizím lidem. Je to skvělý společník do volné přírody, kde se může projevit jeho lovecký instinkt a zručnost při pátrání po stopách zvěře. Celkově lze říci, že chodský pes je nejen krásným psem s unikátním vzhledem, ale i skvělým společníkem pro aktivní lidi i rodiny s dětmi.

Výcvik chodského psa

Výcvik chodského psa je klíčovou součástí péče o tohoto specifického druh psa. Chodský pes je vynikajícím loveckým psem, který se dokáže přizpůsobit různorodým terénům a podmínkám lovu. Jeho inteligence a oddanost majiteli jsou základem úspěšného výcviku. Pokud se rozhodnete pro chodského psa, není třeba se obávat složitosti jeho výchovy, ale pouze naslouchat jeho potřebám a umět je vhodně uspokojit. V naší škole nabízíme výcvik chodského psa, který vás naučí správné komunikaci s vaším novým čtyřnohým kamarádem a umožní mu rozvíjet jeho přirozené schopnosti.

Chodský pes jako společník

Chodský pes je vynikající společník pro každého majitele. Tento inteligentní a loajální pes se snadno přizpůsobuje životu ve městě i na venkově. Jeho živá povaha a hravost jsou neodolatelné, což z něj dělá skvělého parťáka pro rodiny s dětmi. Chodský pes má také silné lovecké instinkty, protože byl původně chován k lovu drobných zvířat a sledování stop. Pokud hledáte oddaného a aktivního společníka, chodský pes by mohl být tou správnou volbou pro vás.

Zdravotní problémy chodského psa

Zdravotní problémy chodského psa

Chodský pes je plemeno, které vyniká svou neúnavnou pracovitostí a aktivitou. Kromě toho má ale také specifické zdravotní potřeby, které je třeba brát v úvahu.

Mezi běžné zdravotní problémy tohoto plemene patří například sklony k nadměrnému přibývání na váze. To může vést ke komplikacím s klouby a srdečními chorobami.

Dalším častým onemocněním u chodských psů jsou dermatologické problémy, jako jsou ekzémy a alergie na potraviny.

Je tedy nutné dbát na správnou výživu a přiměřený pohyb psa. Pravidelná návštěva veterináře a preventivní prohlídky jsou samozřejmostí pro udržení zdraví chodského psa.

Chodský pes v České republice

Chodský pes patří mezi populární plemena psů v České republice. Tito psi mají svůj původ na Chodsku, což je historický region ležící v západních Čechách. Chodští psi jsou oblíbeni pro svou inteligenci, odvahu a oddanost svému majiteli. V dnešní době jsou chodští psi často využíváni jako společníci a hlídači domácnosti, ale dříve byli také používání pro lov a pastevectví dobytka. Pokud uvažujete o pořízení chodského psa v České republice, určitě nebudete litovat!

Závěr - Chodský pes je skvělým společníkem pro aktivní rodinný život.

Publikováno: 11. 05. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Vlastimil Konečný

Tagy: chodsky pes | druh psa