Pomeranian - Malý pes s velkým srdcem a ještě větší chlupem!

Pomeranian

Úvod do plemene Pomeranian

Pomeranian je malé plemeno psů, které vyniká svou neuvěřitelně roztomilou a pohodovou povahou. Tihle pejsci jsou oblíbení především kvůli svému plyšovému kožíšku, který se zdá být navržen přímo k objetí.

V této úvodní části se dozvíte o historii a charakteristických vlastnostech tohoto ohromně populárního plemene. Vyzkoušíme si také popsat typický vzhled a temperament Pomeranianů a podíváme se na to, co je dělá tak zvláštními a unikátními mezi ostatními psy. Pokud hledáte ideálního společníka pro vaše domácí prostředí, možná by Pomeranian mohl být tou pravou volbou!

Historie plemene a jeho původ

Pomeranian, někdy také nazýván pomeranec, je malé plemeno psa s dlouhou a bohatou historií. Jeho původ sahá do regionu Pomoří v severovýchodní Evropě, kde se jednalo o populární a oblíbené plemeno psa.

Pomeraniani byli dříve známí jako Spitz, a přestože existuje mnoho teorií ohledně jejich původu, všichni souhlasí v tom, že jsou přímými potomky arktických spitzů, kteří se používají k práci na Sibiři a jiných chladných oblastech.

Historie pomeranianů sahá až do 16. století, kdy byli tito psi oblíbenými miláčky evropských šlechticů. Později se stali populárními i mezi běžným lidem a během Viktoriánské éry byly pravděpodobně nejoblíbenějším malým plemenem psa.

Dnes jsou Pomeranianie stále velmi populárním plemenem psa po celém světě kvůli svému chytrému vzhledu a hravému temperamentu. Mnozí majitelé si je oblíbili i pro jejich kompaktnost a snadnou údržbu srsti.

Celkově lze říci, že pomeranianie jsou malými a přítulnými psy s bohatou historií, kteří byli v minulosti populární jako ozdoba pro evropské šlechtice a dnes se těší oblibě mezi běžnými lidmi po celém světě.

Fyzický popis pomeranianů

Fyzický popis pomeranianů

Pomeranian, také známý jako trpasličí špic, je malé a elegantní plemeno psů s mnoha charakteristickými rysy. Těchto půvabných zvířátek se často říká "pomči" a jsou oblíbené pro svou přátelskou povahu a okouzlující vzhled.

Jedním ze znaků pomeranianů jsou jejich jiskřivé oči, které jsou obvykle tmavě hnědé nebo černé. Jejich uši jsou malé a vztyčené, což dodává jejich hlavě roztomilý vzhled. Jejich srst je bujná, jemná a na dotek příjemná. Může být různých barev, od bílé po červenohnědou.

Tento pštrosí pes má krátkou a silnou kostru těla s kulatým hrudníkem a rovnými zadními nohami. Jeho ocas je kudrnatý a nesený vysoko, což mu dává elegantní vzhled.

Celkově je fyzický popis pomeranianů ztělesněním elegance a roztomilosti. Tyto malinkaté pejsky si zamiluje každý milovník psů!

Charakter a temperament pomeranianů

Charakter a temperament pomeranianů jsou klíčovými faktory, které přitahují majitele k tomuto populárnímu plemeni psů. Pomeranian je známý pro svou hravost, šarm a inteligenci. Tito psi jsou také velmi oddaní své rodině a rádi tráví čas se svými lidmi.

Co se týče temperamentu, Pomeranian je tvrdohlavý a nezávislý pes, ale zároveň má sklony k úzkosti, zejména v nových situacích. Je důležité zajistit jim dostatek socializace a tréninku od raného věku.

Vzhledem k jejich malé velikosti jsou pomeranianové skvělými společníky pro lidi bydlící v bytových domech. Majitelé si u nich mohou užít přátelskou náturu a energii tohoto rasy, aniž by museli řešit problémy s velikostí.

Celkově vzato jsou pomeranianové skvělou volbou pro ty, kteří hledají zábavného a loajálního psa do rodiny nebo do bytu.

Péče o pomeraniany - strava, výchova, zdraví

Pomeranian je jedním z nejoblíbenějších plemen psů na světě. Tyto malé a roztomilé psi mají velká srdce a nesmírnou energii. Abyste mohli udržet svého pomeraniána v kondici, musíte mu poskytnout správnou stravu, výchovu a péči o zdraví.

Co se týče stravy, je důležité zajistit, aby měl váš pes vyváženou dávku kvalitního krmiva. Pomeranian má sklon k obezitě, takže je důležité dodržovat přiměřené množství potravy a pravidelně cvičit. Může být také užitečné podporovat jeho trávení přidáním probiotik do jeho stravy.

Když přichází na výchovu, je dobré si uvědomit, že pomeranian se řadí mezi společenské psy. To znamená, že potřebují hodně pozornosti a interakce s lidmi i s jinými psy. Dobrou návykovou výchovu lze dosáhnout pomocí pozitivního posilování a pravidelných tréninků.

Stejně důležité jako správný režim stravy a úspěšná výchova je také péče o zdraví vašeho pomeraniána. Tyto psi mají několik zvláštností, jako jsou například náchylnost k potravinovým alergiím a problémům s chrupem. Pravidelné veterinární prohlídky a očkování pomohou udržet vášho psa zdravého a šťastného po celý život.

Výcvik pomeranianů

Pomeranian je krásné a oblíbené plemeno psů, které patří mezi nesmírně chytré a temperamentní psy. Pokud si právě pořídili pomeraniana jako nového člena rodiny, určitě se vám bude hodit náš výcvikový program. S naší pomocí se váš pes naučí základní poslušnosti, spolehlivosti a adekvátnímu chování v různých situacích. Výcvikový program je sestaven tak, aby byl efektivní pro jakékoli plemeno psa, ale zvláště pro pomeraniany je velmi účinný. Vaše spokojenost a spokojenost vašeho mazlíčka jsou pro nás prioritou. Kontaktujte nás a objednejte si výcvik vašeho pomeraniana hned teď!

Pomeranian jako společník a rodinný pes

Pomeranian je plemeno psů, které se často označuje jako "trpasličí špic". Tyto malé a roztomilé psy jsou nejen skvělými společníky, ale také skvěle fungují jako rodinní mazlíčci.

Díky své velikosti jsou Pomeranianové skvělou volbou pro lidi, kteří hledají menšího psa. Kromě toho jsou velmi inteligentní a snadno se učí různým trikům a poslušnosti. Jsou také velmi aktivní a rádi se zapojí do různých aktivit s celou rodinou, jako je například běhání nebo hraní.

Své majitele si získávají nejen svým roztomilým vzhledem, ale také oddaností a loajalitou. Pomeranian se hodně váže ke svému majiteli a bude rád trávit čas s ním i jeho rodinou.

Pokud hledáte malého psa s velkým srdcem, který bude skvěle fungovat jako společník i rodinný pes, určitě byste měli zvažovat Pomeraniana.

Pomeranian v porovnání s jinými plemeny

Pokud hledáte psa vhodného do bytu, měli byste zvážit plemeno Pomeranian. Tyto malé plyšové kuličky jsou velmi oblíbené a mají spoustu pozitivních vlastností. Jak se ale Pomeranian srovnávají s ostatními psy? Podívejme se na jejich výhody a nevýhody ve srovnání s jinými plemeny.

Zajímavosti o pomeranianech

"Zajímavosti o pomeranianech" jsou fascinující a neuvěřitelně rozmanité. Toto plemeno psů přitahuje pozornost svým drobným růžovým nosy, nádhernou hustou srstí a malým vzrůstem. Pomeraniané jsou také velmi inteligentní a učenliví psi, kteří se snadno přizpůsobí jakémukoli prostředí.

Jeden z nejvýraznějších znaků tohoto plemene je jeho "lví hříva" kolem krku, která vypadá lépe než u jakéhokoliv jiného psa. Navzdory svému malému vzrůstu mají pomeraniané vynikající obranný instinkt a jsou ochotni chránit svého pána za každých okolností.

Další zajímavostí o pomeranienech je jejich historie. Pocházejí z oblasti Pomořanska na severu Polska a Německa, kde byli používání jako hlídači stád ovcí. Později se však stali oblíbenými společníky evropských aristokratů, zejména britských panovníků.

Dnes jsou pomeraniané velmi populárním domácím mazlíčkem po celém světě. Své majitele nadchnou svou hravostí a oddaností, ale také svým energickým temperamentem. Pokud uvažujete o pořízení pomeraniene, rozhodně se nejspíše stanete součástí obrovské a nadšené komunity fanoušků tohoto neuvěřitelně roztomilého plemene psů.

Závěr - pro koho je pomeranian vhodným plemenem.

Pomeranian, neboli trpasličí špic, je skvělým společníkem pro mnoho lidí. Avšak není vhodný pro každého. Tento pes se hodí zejména pro ty, kteří mají rádi malá zvířata a chtějí si užít neuvěřitelnou osobnost v malém balení. Jeho aktivita bude nejlépe vyhovovat rodinám či jednotlivcům s dostatkem volného času, protože potřebuje poměrně hodně pozornosti a pohybu.

Pomeranian se velmi snadno přizpůsobuje svému majiteli a je dobrým společníkem pro dospělé i starší děti. Svého pána chrání a dokáže být velmi oddaný, avšak není to pes určený k hlídání objektu. Je také vhodný pro byty, ale nedoporučuje se mu dlouhodobé samotářství.

Vzhledem k náchylnosti plemene ke zdravotním problémům, jako jsou např. dislokace či luxace chrupavky v koleni nebo slinivková nedostatečnost, je nutné dbát na správnou péči o psa a pravidelnou kontrolu u veterináře.

Celkově lze říci, že pomeranian je ideálním společníkem pro aktivní a láskyplné majitele, kteří chtějí mít doma malého pejska s velkým srdcem.

Publikováno: 08. 04. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Jindra Horinková

Tagy: pomeranian | plemeno psů